Sportactieve school: certificering vanaf mei 2007
Het is hier op het Nicolaas al langer bekend dat sport bij ons hoog in het vaandel staat maar vanaf 14 mei 2007 mogen we de buitenwereld tegemoet treden als sportactieve school. Wij zijn officieel gecertificeerd door het NOC-NSF en de KVLO.
Waarom certificering ?NOC*NSF en de KVLO hebben het certificaat 'Sportactieve School' in het leven geroepen. Het doel is om basis- en middelbare scholen in Nederland die actief zijn op het gebied van sport en die voldoen aan de criteria 'Sportactieve School', een kwaliteitskeurmerk te geven.
De gedachte achter deze certificering is dat het belang van bewegen en sport in de ontwikkeling van kinderen onvoldoende is gediend met het enkel geven van de voorgeschreven lessen lichamelijke opvoeding. Elke school zou meer moeten doen dan alleen dat. Dat ‘meer’ behelst in elk geval drie zaken. Zo moet ten eerste in de uitwerking van de lessen lichamelijke opvoeding duidelijk zijn dat afstemming en samenwerking met de aanbieders van bewegingsactiviteiten buiten de school plaatsvindt. Hieraan voldoen wij ruimschoots, we hebben contacten met vele sportverenigingen via Topscore en we werken met name in het sportplustraject veel samen met trainers van allerlei sportverenigingen in Amsterdam. Ten tweede moet op basis van het leerplan structureel aandacht worden geschonken aan leerlingen met bewegingsachterstand of andere bewegingsproblemen. Wij zijn in staat om kinderen met gewichtsproblemen aan het werk te zetten in de fitnessruimte, daar zijn we vorig jaar mee begonnen.
Ten slotte is er binnen de school een ruim aanbod van bewegings- en sportactiviteiten waaraan leerlingen op niveau en naar interesse kunnen deelnemen. Ook hier voldoet het Nicolaas ruimschoots aan. Op dinsdag en woensdag worden als buitenschoolse activiteit Streetdance, Cheerleaders, Volleyball, Basketball en Flagfootball aangeboden door professionele instructeurs.
Binnen deze ontwikkeling past natuurlijk uitstekend de introductie van het nieuwe vak BSM (Bewegen, Sport en Maatschappij) als examenvak voor het VWO waarin leerlingen van het Nicolaas inhoudelijk invulling kunnen geven aan hun interesse voor bewegen in de meest brede zin van het woord. Vanaf volgende week hangt het certificaat aan de hoofdingang van de school.
Sectie L.O.
|